_MG_0281, Loit Jõekalda 2015, Tallinn 5th drawing triennial, joonistustriennaal

PRESSITEADE: Tallinna V Rahvusvaheline Joonistustriennaali näitus “Must ja valge” Tallinna Kunstihoones

PRESSITEADE
17.08.2015
Tallinna Kunstihoone

Tallinna V Rahvusvaheline Joonistustriennaali näitus “Must ja valge” Tallinna Kunstihoones

Tallinna V Rahvusvaheline Joonistustriennaal “Must ja valge” näitab viimase kolme aasta joonistusi üle maailma. Näitus on Tallinna Kunstihoones avatud kuni 27. septembrini 2015.

Olete oodatud näituse avamisele 21. augustil kell 18.00!

Ainult joonistamisele pühendatud suurnäituse eesmärk on fikseerida joonistamise kui kunstipraktika seis, teha kokkuvõte möödunud kolmest aastast ja leida ka teid valdkonna edasi arendamiseks.

“Joonistamine on märkamatult muutunud kaasaegse kunsti lahutamatuks osaks ja tõsiseltvõetavaks väljendusvahendiks, mis liigub paindlikult meid saatvate muutuste kõrval,” ütleb joonistustriennaali vedaja Loit Jõekalda. Ta rõhutab, et joonistusel kui esmasel kujutava kunsti liigil on võime toimida kaasaegse elu sünkroontõlkena, mis pidevalt kohaneb hetkel olulisema keelekasutusega. Jõekalda võrdleb joonistamist visuaalse keelega, mille abil saab edastada sõnumeid ja mis suunavad vaatama, kuulama ja mõistma.

Joonistamine on liikunud 2000. aastatel kontseptuaalseks protsessipõhiseks kunstiks, saades kuraatorinäituste, rahvusvaheliste suurnäituste pärisosaks ja olles ka mõistmise sillaks vana ning uue vahel.

Seekordse triennaali teema on must ja valge. “Itaaliakeelne termin chiaroscuro tähendab kontrasti tumeduse ja heleduse, valguse ja varju vahel ning see annab lamedale pinnale vormi ja fookuse,” selgitab kunstnik Britta Benno joonistustriennaali teema lähtepunkte. “Kutsusime kunstnikke mängima erinevaid stsenaariume musta ja valge, elu ja surma ning nende kõikvõimalike kromaatiliste ja akromaatiliste vaheakordidega.”

Tallinna Rahvusvaheline Joonistustriennaal toimub sel suvel viiendat korda, autoreid on 26 riigist. Näitused toimuvad augustis-septembris Tallinna Kunstihoones, Vabaduse galeriis, EKA galeriis, Disaini- ja Arhitektuuri galeriis ning Viinistu kunstimuuseumi galeriides. Triennaali rahvusvaheline seminar toimub Viinistu kunstimuusemis.

Triennaali toimkond: Britta Benno, Kaarel Eelma, Sirja-Liisa Eelma, Inga Heamägi, Loit Jõekalda, Elin Kard, Merike Sule-Trubert, Maria-Kristiina Ulas.

Näitusel osalevad:
Dieter Josef, Josefien Cornette, Judith Duchêne, Philippe Briade, Fxstg, Madeline Deriaz, Mirjam Aimla, Jüri Arrak, Britta Benno, Evelyn Grzinich, Albert Gulk, Ulvi Haagensen, Hannah Harkes, Inga Heamägi , Gudrun Heamägi, Maie Helm, Jarõna Ilo, Anna Litvinova, Anu Juurak, Virge Jõekalda, Jüri Kask, Nestor Ljutjuk, Kaili Angela Konno, Kuzja Zverev, Kreeta Käeri, Tarrvi Laamann, Laurentsius, Heikki Leis, Ülle Marks, Raul Meel, Mall Nukke, Maarja Nurk, Enno Ootsing, Tauno Ostra, Jaanika Peerna, Mari Prekup, Mark Antonius Puhkan, Aapo Pukk, Anu Purre, Matti Pärk, Irma Isabella Raabe, Lilli-Krõõt Repnau, Lembe Ruben, Reti Saks, Feliks Sarv, Sofya Smirnova, Krista Zimm, Jaan Toomik, Maria Kristiina Ulas, Ragne Uutsalu, Valeri Vinogradov, Mare Vint, Marje Üksine, Pirkko Holm, Gryta Radozlav, Tarja Teräsvuori, Joly Laurie, Charlotte Barry, Elodie Lemerle, Frederic Messager, Julien Morel, Lorenz Louise Landoise, Ludivine Venet, Marie Courdavault, Pascal Hugonet, Quentin Arepo, Remy Groussin, Sean Fangous, Stephanie Smalbeen, Thomas Dussaix, Susmar Pinango, Yvonne Calsou, Jessica Soueidi, Eugenia Gortšakova, Kumar Ankur, Barbara Fragogna, Pamela Radino, Liena Bondare, Kate Serzane, Klavs Upaciers, Dana Vasiljeva, Greta Grendaite, Jurgita Juodyte (Lithuania), Gintarė Marčiulynaitė, Sol Kjøk, Anna Nikiforova, Olga Orel, Sergei Pshizov, Ljubov Serova, Asya Sukmanova, Blažej Baláž, Mária Balážová, Eliska Kovacikova, Juan Perdiguero, Jaak Poom, Ahmed Modhir, Sara Riesenmey, Ann Pajuväli

Näituse kujundus: Kaarel Eelma

Repro: Jüri Arrak. Piir. Söejoonistus, 2015

Lähemalt joonistustriennaalist:
http://tallinndrawingtriennial.ee/https://www.facebook.com/Joonistustriennaalhttp://joonistustriennaal.blogspot.com/

Must ja valge
Tallinna V Rahvusvaheline Joonistustriennaal
22.08.—27.09.2015
Tallinna Kunstihoone
Vabaduse väljak 8, K—P 12—18
kunstihoone.ee

Veel teavet:
Loit Jõekalda, joonistustriennaali koordinaator
+372 55 696086
loit.joekalda@gmail.com

Pressiteate koostas
Anneli Porri
anneli@kunstihoone.ee

PDF plakat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga